Výtvarné kurzy

Kaligrafie I.

Odpočiňte si u krasopisu

27. 11. 2021 - od 9 do 16 s pauzou na oběd

Vyzkoušíte si psaní různými nástroji tuší a perem. Naučíte se několik historických i moderních písem a dozvíte se i o historii písma. Vytvoříte si vlastní záložku s kaligrafickým vzorem.

Linoryt

Vyzkoušejte si oblíbenou grafickou techniku 
termín dle zájmu - od 9 do 16 s pauzou na oběd

Vytvoříte si vlastní kresebný návrh, vyryjete dláty a nakonec natisknete na papír. Domů si odnesete hotovou grafiku v několika kusech.

Deníky - koptská  vazba

Vytvořte si svůj ručně vázaný deník

termín dle zájmu
od 9 do 16 s pauzou na oběd

Naučíte se vytvářet deníky či zápisníky technikou koptské vazby v barvách dle vlastní fantazie. Vlastnoručně vyrobíte krásný dárek pro sebe či své blízké.

Portrét I.

termín dle zájmu - od 9 do 16 s pauzou na oběd

Zdokonalíte se ve stínování a perspektivě, získáte teoretické znalosti důležité pro kresbu portrétu, které hned vyzkoušíte na kresbě podle sádrové busty.

Zátiší I.

termín dle zájmu - od 9 do 16 s pauzou na oběd

Naučíte se základy perspektivy, které hned uplatníte v kresbě. Zdokonalíte se ve stínování tužkou, dozvíte se o působení barev a nakreslíte si krásné barevné zátiší pastelem.

Krajinomalba

termín dle zájmu - od 9 do 16 s pauzou na oběd

Vyzkoušíte si malbu krajiny akvarelem podle fantazie či předlohy. Vyzkoušíte si míchání barev, působení teplých a studených odstínů a některé akvarelové techniky.

Malování na statku

28. 5. nebo 18. 6. 2022 - od 9.30 do 16. 30 s pauzou na oběd

Vyzkoušíte si práci přímo v plenéru, budeme malovat akvarelovou technikou krásná zákoutí historického statku a ovocného sadu s potůčkem. Budeme se věnovat i různým kresebným technikám a spičástí je i teoretický základ krajinomalby.